UKS Lechia Dierżoniów –FC Wrocław Academy 1:4, DLM grupa II, trzecia kolejka – 16.04.2016

Od pierwszych minut dzisiejszego spotkania nie ulegało wątpliwości, która z drużyn jest zespołem lepszym. Nasi zawodnicy już na połowie przeciwnika rozbijali ich ataki zdecydowanie dominując w środku pola. Gospodarze mimo przewagi w warunkach fizycznych (rocznik 2003) i ogromnej ambicji, praktycznie jedynie długimi podaniami byli w stanie przedrzeć się na naszą połowę boiska. Tam czekała jednak bardzo dobrze dysponowana dziś nasz linia defensywna. Pomocnicy i gracze ofensywni większość spotkania spędzili na połowie przeciwnika, wielokrotnie bardzo efektownie rozgrywając swoje akcje. W 9 minucie akcję skrzydłem zakończył dośrodkowaniem Dawid Matuszewski, a w polu karnym interweniującego bramkarza uprzedził Mateusz Grochowicki otwierając wynik spotkania. Następnie nie wykorzystaliśmy kilku naprawdę dogodnych sytuacji do strzelenia gola, a jak stare piłkarskie porzekadło mówi …. W 25 minucie oglądaliśmy w wykonaniu jednego z piłkarzy z Dzierżoniowa uderzenie spoza pola karnego, z kategorii „strzał życia”. Piłka obijając poprzeczkę wpadła do naszej bramki ponad efektownie interweniującym, ale będącym bez szans Olkiem Klajnem. Jeszcze w ostatniej akcji pierwszej połowy mieliśmy okazję ponownie wyjść na prowadzenie, zabrakło jednak naszym zawodnikom odrobiny szczęścia. W przerwie Trener dokonał kilku zmian. Na boisku pojawił się między innymi Jacek Gurgul, który chyba swoim pierwszym kontaktem z piłką, pięknym, plasowanym uderzeniem wewnętrzną częścią stopy wykończył efektowną akcję całego zespołu. W 41 minucie, grający po raz pierwszy na pozycji napastnika Konrad Wiącek, silnym uderzeniem, które po drodze do bramki rykoszetuje wyprowadza nas na bezpieczne prowadzenie. Mecz się zakończył tak jak zaczęła druga połowa. Po faulu przeciwników na naszej połowie, sprytem wykazał się Adam Wieczorek, który błyskawicznie wznowił grę dalekim podaniem do wychodzącego na czystą pozycję Jacka Gurgula. Ten nie dał szans bramkarzowi przeciwników zdobywając kolejnego gola. Jego strzał był jednocześnie ostatnim dotknięciem piłki w tym meczu – sędzia zakończył spotkanie nie wznawiając już gry. Gratulacje dla wszystkich zawodników i Trenera nie tylko za osiągnięty rezultat ale głównie za bardzo efektowną grę. Na koniec warto dodać, że był to pierwszy mecz rozgrywany w nowym komplecie strojów Erea, które prezentowały się naprawdę efektownie.

Bramki:

9 min. Grochowicki, asysta Matuszewski
31 min. Gurgul, asysta Matuszewski
41 min. Wiącek, asysta Gurgul
60 min. Gurgul, asysta Wieczorek

FC Wrocław Academy: Klajn – Bykowski, Lipkowski, Malesza – Grochowicki, M. Kaczor, Matuszewski, Antczak – Wiącek – Gurgul, Kaniewski, Wieczorek, R. Kaczor, Węglarz, Noweta.